اشتباهات فاحش در استفاده از ضدآفتاب

از ضدآفتاب به درستی استفاده کنید

چقدر از پوست خود محافظت می‌کنید؟ احتمالا چندان مراقبتی از پوست خود نمی‌کنید. در واقع ۴۲٪ از خوانندگان مجله‌ی prevention از ضدآفتاب فقط برای پوست صورت استفاده می‌کنند. ما عادات روزانه‌ی شما را با کمک دوربین‌های تشخیص اشعه‌ی ماوراء بنفش سنجیده‌ایم. این آزمون را همچون شانسی برای کشف نقاط ضعف خود تلقی کنید، پیش از آنکه خورشید نقاط ضعفی برایتان حاصل کند.

گرچه ظاهری زیبا دارد اما دربرابر هجوم انبوهی از اشعه‌‌ی ماوراء بنفش خورشید قرار دارد.

دوربین‌های تشخیص اشعه‌ی ماوراء بنفش ما قادر به آشکار نمودن مواردیست که چشم بشر قادر به تشخیص آن نیست: نقاطی از صورت که از ضدآفتاب پوشیده شده، تیره‌تر به نظر می‌رسد؛ نقاط روشن‌تر پوست فاقد پوششی از ضدآفتاب هستند و در معرض آسیب‌های ناشی از اشعه‌ی ماوراء بنفش، چین‌و چروک و البته مستعد ابتلا به سرطان پوست. در این تصویر نقاط تیره‌ی چندانی دیده نمی‌شود زیرا او مجددا از کرم ضدآفتاب استفاده نکرده است.

تاثیر ضد آفتاب

هشدار: تاثیر ضدآفتابی که ۴ ساعت پیش زده بودید، از بین رفته است.

۱۱ صبح: صرف ناهار خارج از منزل

صرف ناهار خارج از خانه

برای نهایت مراقبت از پوست، مرتب ضدآفتاب خود را تجدید کنید، بعلاوه استفاده از یک کلاه و نشستن در سایه.

راز حفاظت کامل از پوست چیست؟ لایه‌های متعدد ضدآفتاب. با ضدآفتاب‌های مخصوص صورت از قبیل Stri-vectin که هم از خواص ترمیم‌کنندگی و هم از خواص مرطوب‌کنندگی که از طیف محافظتی بالاتر از ۳۰ برخوردار است، پوست خود را تقویت کنید و برای بالای پلک و لبها نیز از مواد آرایشی حاوی ضدآفتاب بهره ببرید. کرم‌هایی مانند Bare Minerals که ۵ کاره‌اند و سایه‌ چشم کرمی که حاوی ضدآفتاب با طیف محافظتی ۱۵ را امتحان کنید. مرهم‌های لبی که حاوی ضدآفتاب هستند، حرکتی هوشمندانه است، لب‌های شما نیز همانند بینی و پیشانی‌اتان در معرض اشعه‌های خورشید قرار می‌گیرد و همین امر تهدیدی جدی برای لب‌ها در برابر اشعه‌‌ی ماوراء بنفش محسوب می‌شود.

هشدار: او استفاده از ضدآفتاب بر روی بازوهایش را از قلم انداخته است.

محافظی فوق‌العاده: تمام ضدآفتاب‌های جهان هم به پای سایه‌‌ی کلاه نمی رسند. کافیست مطمئن شوید کلاهتان از هر طرف دارای ۱۲ سانت لبه است.

نکته: زیرکانه از خورشید پیشی بگیرید

پیش از اینکه از خانه خارج شوید، در صفحه‌یSunwise مخصوص شاخص اشعه‌های خورشید، جستجویی کنید. این سایت با احتساب ابری بودن هوا، غلظت لایه‌ی ازن و ارتفاع از سطح دریا، ارقامی را در اختیارتان قرار می‌دهد که نشان می‌دهد پوست شما تا چه حد به حفاظت نیاز دارد.

این تصویر از پناهگاه نیم‌دایره‌ای کوه‌های resort اسکاتلندِ اریزونا، در مقیاس صفر( بسیار پایین) تا۱۱ (بسیار بالا) در ساعت ۶ صبح گرفته شده است.

۱۲ ظهر: آماده برای رانندگی

آماده برای رانندگی

بازوهای بدون محافظ ضدآفتاب در حین رانندگی متحمل انبوهی از آسیب‌های ناشی اشعه‌ی ماوراء بنفش می‌گردد.

اتومبیل شما پناهگاهی امن در برابر نور خورشید به شما پیشکش نمی‌کند. دکتر جوشوا زیکنر، مدیر موسسه‌ی تحقیقاتی لوازم آرایشی و کلینیک پوست در بیمارستانی از نیویورک معتقد است که شیشه‌ی جلوی اتومبیل مانع از ورود اشعه‌ها با طول موج کوتاه می‌گردد اما اشعه‌ها با طول موج بلند که به عمق پوست نفوذ کرده و از عوامل آسیب‌های سرطانی هستند از شیشه عبور می‌کنند. در ماشین از کرم‌های محافظتی که از مقاومت بالایی برخوردار است مانند la fresh با طیف محافظتی ۳۰ استفاده کنید یا شیشه‌های تیره‌‌ای که از اشعه‌های ماوراء بنفش با طیف بلند ممانعت می‌کند، نصب کنید.

هشدار: ضدآفتابی که او ۲ ساعت پیش بر روی پوستش زده، به سرعت در حال محو شدن است.

۲ بعدازظهر: در حال شنا

در حال شنا

می‌بینید چطور تمام ضدآفتاب‌های بدنش در آب حل شده؟ این اصلا خوب نیست.

چنانچه تصور می‌کنید بلافاصله پس از مالیدن حجم زیادی ضدآفتاب می‌توانید در آب شیرجه بزنید، بهتر است به عکس نگاهی بیاندازید و دوباره بیاندیشید. همواره ۱۵ دقیقه پیش از شنا از ضدآفتاب‌های ضدآب طبیعی مانند aveeno با طیف محافظتی ۵۰ استفاده کنید.

هشدار: او به ضدآفتابی که بلافاصله قبل از شنا به تن مالیده دل خوش کرده اما بیشتر آن در آب شسته و حل شده است.

نکته: صدمات ناشی از اشعه‌های خورشید را خنثی کنید

چنانچه مدتهاست از اشتباهات مصرف نادرست ضدآفتاب رنج می‌برید، درمان اثر نور بر سازه‌وارهای زنده کمک شایانی به شما خواهد نمود. این درمان سبک و راحت به شما کمک می‌کند تا از شر وصله‌ی ناجور بافت خشن پیش سرطانی که در نقاطی از صورت مانند پیشانی، بینی و گوشی‌ها که بیش از دیگر اعضای بدن در معرض نور خورشید قرار می‌گیرند، خلاص شوید. هم اکنون برای ترمیم بافت‌های آسیب‌ دیده اقدام نمائید و از شر آنها خلاص شوید تا مانع از بروز سلول‌های سرطانی در پوست شوید.

۴ بعدازظهر: دویدن‌های پایان روز

دویدن‌های پایان روز

صورتش به طور کامل از ضدآفتاب پوشیده شده، با سپاس از تجدید ضدآفتاب صورت.

آیا عرق نموده‌اید؟ دکتر مایکل شیپارو متخصص پوست در نیویورک سیتی پیشنهاد می‌کند که به آرامی عرق خود را خشک کرده و هر ۲ ساعت یکبار ضدآفتاب بزنید. تعرق تاثیر ضدآفتاب را به سرعت شسته و از بین می‌برد.

محافظی فوق‌العاده: آیا پوست شما نسبت به خورشید از حساسیت بالایی برخوردار است؟ اکنون می‌توانید با آگاهی کامل قسمت‌های مختلف بدن خود را با ضدآفتاب‌هایی مانند B sunFriend dailysun پوشانده و در صورت لزوم ضدآفتاب را تجدید کنید.

هشدار: بدن او هنوز در معرض نور خورشید است.

گرچه خورشید در حال غروب کردن است اما آسیب‌های ناشی از اشعه‌های آن هنوز متوقف نشده است. چین‌و چروک‌های متاثر از اشعه‌ی ماوراء بنفش تا ۳ ساعت پس از قرار گرفتن در معرض خورشید همچنان ادامه دارد، بدان معنا که این پوست صاف و بدون‌چین و چروک ممکن است نابود شده و از دست برود.

امتیاز دهید:
(2 votes, average: 3٫00 out of 5)

۱ دیدگاه

  1. عرض سلام و ادب
    تبلیغ پست ثابت در بالای سایت با اندازه ۳۰۰*۴۵۰ می حواستم امکانش هست قیمت رو بفرمایید. در مورد جوانی و زیبایی

یک نظر دهید