چگونه از شر موهای زاید خلاص شویم

لیزر موهای زاید

چگونه از شر موهای زاید خلاص شویم؟ سوالی که ذهن بسیاری از شما مخاطبان گرامی را درگیر خود کرده است و پاسخ قطعی آن رادر این مقاله می توانید پیدا کنید.

لیزر موهای زاید

لیزر موهای زاید

پس از سلامتی، زیبایی یکی از مهم‌ترین دغدغه های زندگی به شمار می‌رود که تمام سطوح زندگی، از روابط میان فردی و اجتماعی گرفته تا روابط زناشویی را تحت تاثیر قرار می‌دهد و در مجله زیبایی به آنها پرداخته شده است همواره. یکی از مهم‌ترین معیارهای زیبایی که شاید برای بسیاری از افراد مهم‌ باشد داشتن پوستی صاف، نرم و بدون موست. برای برداشتن موهای زائد روش های متعددی مثل، مومک، بند انداختن و ده ها روش سنتی و ناکارآمد دیگر وجود دارد، که معمولا افراد با به کارگیری این روش‌ها به ایده آل مدنظر خود نمی‌رسند و در نهایت یا سرخورده می‌شوند و یا به دنبال روش جدیدی مثل لیزر موهای زائد می‌روند.

امروزه در تمام دنیا کلینیک هایی وجود دارند که ارائه دهنده‌ی انواع خدمات زیبایی از تزریق بوتاکس، هایفوتراپی و… گرفته تا لیزر موهای زائد هستند. در کشور ما نیز کلینیک زیبایی های بسیار زیادی وجود دارند که این کار را انجام می‌دهند. اگر شما قصد دارید که از این خدمات زیبایی استفاده کنید، پیشنهاد می‌شود که حتما این مقاله را مطالعه کنید.

 

لیزر، چگونه موهای زائد را از بین می‌برد؟

لیزر موهای زاید

لیزر موهای زاید

  • حمله به فولیکول‌ها: اشعه لیزری که از دستگاه رفع موهای زائد بیرون می‌آید بدون این که به بافت داخل بدن و پوست آسیبی وارد کند، به فولیکول های مو حمله کرده و به آن ها آسیب می زند.
  • مدت زمانی که طول می‌کشد: این که چقدر طول بکشد تا برای همیشه از شر آن ها خلاص بشوید علاوه بر این که بسته به جنس مو و پوست‌تان دارد، بسته به نوع و طول موج دستگاه نیز دارد.

چه آمادگی‌هایی برای انجام لیزر باید داشت؟

 

  • ۶ هفته پیش از شروع لیزر: دست از کندن مو با روش های مختلف بردارید. اگر خواستید می توانید از ژیلت یا کرم های موبر استفاده کنید اما به هیچ وجه آفتاب نگیرید. در هوای آفتابی هم ضد آفتاب بزنید.
  • روز قبل از لیزر: ناحیه ای که می خواهید لیزر کنید را بتراشید به طوری که فقط یک میلی‌متر از سر مو از پوست‌تان بیرون باشد. اگر سابقه تبخال دارید، مصرف آسایکلوویر را شروع کنید.
  • روز درمان: از نوعی کرم بی حس کننده که حاوی حاوی لیدوکائین و پریلوکائین می باشد استفاده می کنند که در حدود یک الی یک ساعت و نیم بر روی پوست باقی می ماند. در صورتی که نواحی زیادی را خواستیم لیزر کنیم، از پیروکسیکام استفاده می کنیم.

 

هزینه لیزر موهای زائد معمولا بسته به کلینیک زیبایی، پزشک متخصص و… متفاوت است. اگر چه هزینه این روش نسبت به سایر روش‌های حذف موهای زائد سنگین‌تر بوده اما در عوض با لیزر کردن موهای زائد، دست کم تا دو سال از شر موهای اضافی بدن‌تان خلاص می‌شوید.

امتیاز دهید:
(1 votes, average: 5٫00 out of 5)

یک نظر دهید