شادابی و حفظ سلامت پوست با این ویتامین‌ها

همانطور که قبلا هم بارها گفته ایم، تغذیه یکی از نکات کلیدی برای شادابی و حفظ سلامت پوست و بدن است. روزانه لازم است حداقل مقداری ویتامین از طریق غذا وارد بدن انسان ها شود که متخصصان در این مورد همواره تاکید دارند به دلیل جذب اندک ویتامین ها از راه پوست، بهتر است ویتامین ها از روش خوراکی جذب بدن شوند تا موضعی.

شادابی و حفظ سلامت پوست با این ویتامین‌ها

شادابی و حفظ سلامت پوست با این ویتامین‌ها

در ادامه این مقاله قصد داریم با برخی از فواید تعدادی از این ویتامین ها آشنا شویم:

ویتامین E

در روغن های گیاهی مثل روغن بادام، دانه گندم، زرده تخم مرغ و به مقدار کمتر در میوه ها و سبزیجات یافت می شود. مصرف ۴۰۰ واحد بین المللی این ویتامین باعث کاهش چین و چروک و بهبود قوام پوست می شود. این ویتامین برای رفع خشکی پوست و ترمیم آثار زخم ها و خراش ها بسیار  موثر است.

ویتامین E

ویتامین E

برای داشتن پوستی نرم و صاف سعی کنید موادی چون مغز انواع خشکبار و اسفناج را به تغذیه خود اضافه کنید. گفتنی است این ویتامین باعث می شود تا موهایی محکم تر با درخششی خاص را از آن خود کنید.

ویتامین C

این ویتامین معروف‌ترین نوع از ویتامین ها در برابر سرماخوردگی شناخته شده و توصیه می شود روزانه مقدار ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ میلی گرم از آن مصرف شود. باید بدانید که این ویتامین به تولید کلاژن در همه قسمت های دارای بافت همبند کمک می کند. بدون شک شادابی و حفظ سلامت پوست با این ویتامین‌ها تا مقدار زیادی تامین خواهد شد.

ویتامین C

ویتامین C

کلاژن پروتینی است که در ماتریس خارج سلول جانوران وجود دارد. همچنین این ماده فراوان ترین پروتئین بدن محسوب می شوند. مرکبات، سبزیجات، فلفل و گل کلم سرشار از این ماده مغذی حیاتی هستند. این ویتامین اگر به صورت موضعی استفاده شود، باعث تقویت تولید کلاژن می شود و از پوست در برابر نور خورشید نیز حفاظت می‌کند.

ویتامین‌ها

ویتامین‌ها

ویتامین A

این ویتامین نیز برای نگهداری و ترمیم بافت پوست بسیار ضروری است. اگر پوست شما به سرعت خشک می شود، احتمالا دچار کمبود ویتامین A هستید!

ویتامین A

ویتامین A

این ویتامین را می توانید روزانه از طریق مصرف غذاهایی مثل سیب زمینی و خصوصا هویج تامین کنید. مقدار لازم این ویتامین برای بدن روزانه حدود ۵ هزار واحد می باشد. استفاده از لوسیون های حاوی ویتامین A برای کاهش چین و چروک پوست نیز مفید بوده و آن را بهبود می بخشد.

امتیاز دهید:
(1 votes, average: 5٫00 out of 5)

یک نظر دهید