درمان جوش های سر سیاه

محافظت از پوست

آکنه یکی از شایع ترین مشکلات پوستی است که جوش سر سیاه یکی از انواع آن است که روش درمان مختص به خود را دارد. یکی از دلایل اصلی ایجاد این این عارضه پوستی چربی و باز بودن منافذ پوست است. همانند بیماری های دیگر برای درمان این مشکل پوستی نیز هم روش های درمانی با مراجعه به پزشک وجود دارند که اصولا هزینه بر هستند و هم درمان های خانگی که کم هزینه ترند و وقت کمتری نیز نیاز دارند. این روش خصوصا به افرادی که مشغله زیادی دارند توصیه می شود.

درمان جوش های سر سیاه

درمان جوش های سر سیاه

اما شاید یکی از نکات مهمی که باید در برخورد با آن در نظر گرفت این است که خارج کردن و درمان جوش سرسیاه به کمک دست و یا ابزاری که به تازگی در برخی از داروخانه ها یافت می شود نه تنها موجب بهبود نمی شود بلکه به خاطر باز شدن منافذ و ورود باکتری به درون آن ، وضعیت را بدتر می کند.

مورد دیگری که باید به آن توجه نمود این تصور غلط است که به دلیل چرب بودن پوست و جوش دار بودن باید از شوینده های قوی استفاده کرد. اما این عمل تنها باعث خشکی بیش از حد پوست شده و به پوست دستور می رسد که برای رفع آن چربی بیشتری تولید شود و در نهایت این کار نیز وضعیت را وخیم تر می نماید.

تعدادی نکته برای کمک به درمان

– شستشوی صورت روزی دو بار برای جلوگیری از رشد باکتری ها.

– استفاده از کرم مرطوب کننده پس از هر بار شستشو.

-استفاده از کرم های ضد آفتاب.

– استفاده از شوینده های ملایم برای شستشو.

– تمیز نگه داشتن رو بالشی (حداقل هفته ای یک بار آن را بشویید ).

درمان جوش های سر سیاه

درمان جوش های سر سیاه

مرور برخی از روش های درمانی به نقل از مجله زیبایی:

  • ترکیب عسل به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی برای خارج کردن آلودگی ها از منافذ پوست با دارچین و قرار دادن آن به مدت سه دقیقه بر روی پوست و سپس شستشو با آب گرم.
  • ترکیب لیمو ترش به دلیل خاصیت پاک کنندگی و نمک با خاصیت ساییدگی باعث جدا شدن پوست مرده از سطح صورت شده و منافع را پاک می کند. بهتر است این مواد را با عسل و ماست نیز مخلوط کرده و برای دو تا سه دقیقه بر روی پوست بگذارید و بعد از آن با آب گرم شستشو دهید.
  • پاک کنندگی و لایه برداری جوش شیرین نیز می تواند به شما در بهبود بیماریتان کمک کند.
  • اسید لاکتیک موجود در شیر به همراه دانه های سخت جوز هندی باعث درمان جوش سر سیاه و نیز پاکسازی پوست می گردند.
  • سفیده تخم مرغ با تنگ کردن منافذ پوست و از بین بردن آلودگی موجود به پاکسازس پوست کمک می کند.
  • حل کردن قرص آسپرین در آب به همراه عسل یا روغن زیتون یا بادام علاوه بر خاصیت برطرف کنندگی باعث روشن شدن پوست نیز می شوند.
  • بخور دادن روش مناسب دیگری به ویژه برای کسانی است که وقت زیادی در دسترس ندارند.
  • استفاده از انگور (به دو نیم شود ) بر روی پوست یک کمک کننده طبیعی دیگر است.

 

امتیاز دهید:
(1 votes, average: 5٫00 out of 5)

یک نظر دهید